dsidata

Intenzívne pracujeme na rozširovaní siete vysielačov AirMAX


Je nám úplne jasné, že dnes je potreba rýchleho internetu veľmi vážnou témou v ktorejkoľvek časti územia, ktoré pokrývame.  Každý mesiac pripájame nové obce na výkonnejšie a rýchlejšie vysielače AirMAX. Na technológii Air MAX poskytujeme okrem rýchleho a stabilného internetu aj digituálnu televíziu flexi TV

Momentálne máme dostupné tieto služby v nasledujúcich lokalitách:

Babín, Bobrov, Breza, Brezovica, Dlhá nad Oravou, Dolný Kubín - Kňažia, Záskalie, Malý Bysterec, Timrava (výstavba nových rodinných domov), Medzihradné, Medzibrodie, Hladovka, Hruštín, Horná Lehota, Chlebnice, Klin, Krivá, Krušetnica, Lokca, Lomná, Mútne, Námestovo (vysielač Poliklinika vysielač Silo), Nižná (Zemianska Dedina, Orličie), Oravská Jasenica, Oravská Polhora, Oravské Veselé, Oravský Podzámok, Párnica, Podbiel, Rabča, Rabčice, Sihelné, Trstená (vysielač kostol, vysielač vodojem smer Ústie), Tvrdošín (Vladina, Krásna Hôrka), Ťapešovo, Vasiľov, Vavrečka, Veličná, Vitanová, Zubrohlava.

Cígeľ, Prievidza - Kopaničky, Prievidza - Necpaly, Prievidza - Zapotôčky (IBV - rodinné domy), Nesluša, Žilina - Silo, Žilina - Divadlo, Martin - Priekopa, Žilina - Dom Techniky, ...  a už možno aj u vás!!!

Spýtajte sa nás na zákaznícej linke 0850 888 019, či už aj vo vašej lokalite nie je dostupná technológia AirMAX. Intenzívne totiž pracujeme na rozširovaní pokrytia práve novými AirMAX vysielačmi.

 

 

Prečo AirMAX?

Aj keď ide v podstate stále o wireless (bezdrôtové pripojenie), zariadenia AirMAX vďaka použítým technológiám umožňujú používateľom získať kvalitnejší, rýchlejší a stabilnejší prenos dát vzduchom. Bezdrôtové pripojenie vďaka AirMAXu odteraz ponúka výrazne lepší zážitok zo surfovania po internete ako doposiaľ.


Výhody AirMAX?

Výhodami sú už spomínaná stabilita, rýchlosť a kvalita pripojenia. No hlavnou výhodou pre našich zákazníkov je výhodná cena. 


Aké zariadenie na prijímanie signálu AirMAX potrebujete?

Aby sme vytvorili predpoklad na čo najrýchlejšie rozširovanie týchto služieb, rozhodli sme sa, že budeme odteraz montovať výhradne zariadenia podporujúce služby, ktoré popisujeme v tomto článku. To sa týka všetkých nových inštalácií ako aj prerábok starších pripojení. Ak teraz nie sú služby AirMAX dostupné vo vašej lokalite a vy sa rozhodnete pre internetové pripojenie (alebo jeho rekonštrukciu), získate automaticky kompatibilný hardvér s technológiou AirMAX. Keď AirMAX dorazí aj k Vám, Vy už budete pripravení. Stačí zmeniť Váš užívateľský program.


Najdôležitejšie je, že ceny týchto výkonnejších zariadení sú rovnaké, ako pri starších variantoch bezdrôtových služieb. Takže jednoducho povedané, dostanete viac internetu cenovo výhodnejšie.


Už ste sa rozhodli?

Pokiaľ stále uvažujete nad novým pripojením k internetu, rozhodnite sa pre AirMAX. Pokiaľ Vám k tomu, aby ste sa rozhodli pre AirMAX chýbajú už len ceny, nájdete ich tu!


Trochu technických pojmov

AirMAX - poskytuje vynikajúci bezdrôtový výkon, pre viac klientov na prístupový bod (AP), a nižšiu latenciu a jitter.

Na rozdiel od WiFi, AirMAX využíva metódu časovo deleného viacnásobného prístupu (TDMA) čo v praxi znamená rovnomerne rozdelený výkon medzi klientov, zamedzenie kolízií, ktorými trpí WiFi prístupový protokol (CSMA) a efektívne využívanie prenosového média, ktorým je vzduch.

Naše AirMAX prístupové body sú taktované prostredníctvom GPS čím šetríme dostupné frekvenčné pásmo 5Ghz a umožňujeme koexistenciu iných technológií v tomto pásme v oblastiach, kde službu poskytujeme. Kladieme dôraz na veľmi presnú a logicky orientovanú inštaláciu jednotlivých prístupových bodov, ktoré využívajú MIMO technológiu. Táto technológia v našom prostredí dosahuje maximálne dostupné modulácie v šírke 20Mhz. Vysielače AirMAX sú individuálne výkonovo regulované v rámci platných noriem SR.