dsidata

Malí hrdinovia, veľké zážitky

Máme pre vás opäť skvelú správu. Do našej videopožičovne sme práve doplnili ďalšie zaujímavé rozprávkové tituly. Filmom sme znížili cenu na 1,77 €.
Nájdete ich v časti Novinky.
 

Niko a Cesta ku hviezdam

Dobrodružný animovaný film pre celú rodinu o malom sobmi Nikovi. Niko verí, že otec, ktorého nikdy nepoznal, je jedným zo svetoznámej letky Santa Klausa. Jeho najväčším snom je naučiť sa lietať rovnako dobre ako jeho otec. Dospelí z Nikovho stáda však nemajú pre sobíkov talent najmenšie pochopenie a deti sa mu smejú. Vlastne vôbec nikto neverí, že jeho otec je medzinárodná hviezda. Jediný, kto ho podporuje a verí mu, je neohrabaná veverička Július. Napriek prísnym zákazom stáda sa Niko rozhodne nacvičovať si svoj let na kopci, na ktorom hrozí útok vyhladovaných vlkov. Pri jeho smole ho vlci samozrejme zavetria a celé stádo si musí hľadať nový úkryt. Niko sa cíti previnilo a preto opustí stádo, svoju matku i kamarátku Sagu a spoločne s Júliusom sa vydá na ďalekú cestu za svojím otcom...
 


Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Rozprávka
Fínsko / Nemecko / Dánsko / Írsko, 2008, 75 min
Réžia:
Michael Hegner, Kari JuusonenAstroboy

 

Je to vták? Je to lietadlo? Nie, mechanický chlapec - Astro Boy. Bol stvorený pre napínavé dobrodružstvá, ktoré môže prežiť len on. Jeho otec, slávny vedec Tenma, mu do vienka dal super silu, röntgenové lúče, rýchlosť a schopnosť lietať nad oblakmi. Astro Boy spoznáva svet, učí sa ľudským emóciám, keď tu sa jeho rodina a priatelia ocitnú v núdzi. Odvážny chlapec sa preto vracia do rodného Metro City, aby čelil možno doteraz najväčšej životnej výzve.
 Astro Boy pochádza z hlavy Osamu Tezuka, ktorý je prezývaný Boh mangy, teda japonských komiksov. Príbehy malého chlapca začal vydávať začiatkom päťdesiatych rokov minulého storočia. Tie boli neskôr prepracované do televízneho seriálu. Práve jeho podoba vtedy udala smer celej japonskej animovanej produkcii a dodnes je v nej jasný Tezukov vplyv.

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný / Akčný
Hong Kong / USA / Japonsko, 2009, 90 min
Réžia: David Bowers
Hudba: John OttmanVeľký sen malej zebry


Podobne ako prasiatko Babe, ktoré sa chcelo stať pastierskym psom, má sen i Prúžok, mláďa Zebry omylom opustené v búrke potulným cirkusom. Prúžok má sen vyhrať dostihy. A to nie hocijaké, ale rovno najslávnejšie dostihové preteky sveta: Kentucky Derby Open. Prúžok je zachránený pánom Walschom, trénerom koní a majiteľom malej farmy. Na farme sa čoskoro zoznámi i s ostatnými zvieratkami: poníkom Tuckerom, múdrou kozou Franny, bláznivým kohútom Reggiem a ďalšími. Tiež sa spriatelí s Channing, dcérou pán Walscha, ktorá má rovnaký tajný sen ako on. Obdvaja s pomocou svojich zvieracích priateľov musia bojovať s predsudkami a posmechom ostatných, aby naplnili svoj ​​veľký sen: Vyhrať prestížne preteky a poraziť všetky tie ušľahtilé čistokrvné kone a namyslených džokejov.

Rodinný / Športový / Dobrodružný / Dráma
Južná Afrika / USA, 2005, 94 min
Réžia: Frederik Du Chau
Kamera: David Eggby
Hudba: Mark Isham
Hrajú:Bruce Greenwood, Hayden Panettiere, Wendie Malick, M. Emmet Walsh, Thandi Puren, Frankie Muniz, Mandy Moore, Michael Clarke Duncan, Jeff Foxworthy, Joshua Jackson, Snoop Dogg, Joe Pantoliano, Michael Rosenbaum, Steve Harvey, David Spade, Fred Dalton Thompson, Dustin Hoffman, Whoopi Goldberg


 

Gnomeo a Júlia


Nový animovaný komediálno-dobrodružný film o trpaslíkoch Gnomeovi a Júlii dáva najslávnejšiemu príbehu lásky na svete Williama Shakespeara ďalší rozmer. Užiť si ho môžete práve v období svätého Valentína. Filmu sa ako výkonný producent ujal spevák a skladateľ Elton John, ktorého piesne sú použité ako hudobný sprievod.
Animovaný / Romantický / Komédia / Rodinný
Veľká Británia / USA, 2011, 84 min
Réžia:
Kelly Asbury
Scénar: Mark Burton, Kelly Asbury, William Shakespeare (diva… (více)
Hudba: James Newton Howard, Chris Bacon
Hrajú: James McAvoy, Emily Blunt, Ashley Jensen, Michael Caine, Matt Lucas, Jim Cummings, Maggie Smith, Jason Statham, Ozzy Osbourne, Stephen Merchant, Patrick Stewart, Julie Walters, Hulk Hogan, Kelly Asbury, Richard Wilson, Dolly PartonPomsta chlpáčov


Dan Sanders (Brendan Fraser) sa kvôli práci presťahuje aj s rodinou z Chicaga do oregonských lesov, kde má dohliadať na stavbu zdanlivo ekologického projektu. Spočiatku si myslí, že najväčším problémom pre neho budú rozmaznaná manželka (Brooke Shieldsová) a pubertálny syn (Matt Prokop), ktorý má z prírody panickú hrôzu. To však ešte netuší, že sa kvôli svojej novej funkcii stal nepriateľom č 1 pre všetky miestne zvieratá, ktoré sa nemienia svojho domova vzdať bez boja! Divoké stvorenia z miestnych lesov strpčujú Danovi život na každom kroku. Ničia jeho prácu, rodinný život aj oblečenie. Zúfalo sa bráni útokom perfektne organizovanej zvieracej armády. Postupne ale zisťuje, že sú jeho pokusy úplne márne a navyše mu nikto neverí.


Komédia / Rodinný
USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 88 min
Réžia:
Roger Kumble
Hudba: Ed Shearmur
Hrajú: Brendan Fraser, Matt Prokop, Ken Jeong, Brooke Shields, Skyler Samuels, Toby Huss, Patrice O'Neal, Alice Drummond, Angela Kinsey, Gerry Bednob, Wallace Shawn, Rob Riggle, Jim Norton