dsidata

Najlepšie odporúčania na základe skúseností používateľov služby flexiTV

 

Zozbierali sme pre Vás rady ako čo najlepšie využívať možnosti služby flexiTV a zabezpečiť tak, aby sa stala televízia dobrým doplnkom kvalitného životného štýlu.

Je to 5 možností, ktoré zmenia Váš pohľad na používanie digitálnej televízie a prinesú Vám komfortné, pohodlné a rýchle využívanie všetkých funkcíí, ktoré dnes dobrá digitálna televízia ponúka. Práve takou je aj flexiTV.

 

 

 

1.Nájdite si zaujímavé relácie v počítači

Na portáli www.flexi.sk si pohodlne prezrite TV program, alebo si rovno vyhľadajte obľúbené relácie, napr. dnes večer - filmy - hodnotenie lepšie ako 70%, vybrané relácie si jednym klikom nahrajte, alebo vložte medzi obľúbené. Je to prehľadnejšie ako vyhľadávať relácie s diaľkovým ovládačom na STB alebo v mobile.

 

2.Použite mobil či tablet ako inteligentný dialkový ovládač

Urobte si v obývačke pohodlie a v mobilnej aplikácii flexiTV si prezrite dostupné relácie, ktoré ste si dali nahrať, alebo ste si ich označili ako obľúbené, poprípade si len tak prezerajte aktuálne vysielané relácie. Ak máte na vybranú reláciu chuť, dajte si ju prehrávať na TV. Je to pohodlnejšie a rýchlejšie ako pracovať s dialkovým ovládačom k STB.

Aplikácia umožňuje:

pracovať s programovou ponukou TV kanálov
nahrávať relácie, spravovať nahraté relácie
sledovať živé vysielanie alebo už odvysielané relácie v počítači, alebo na STB
diaľkovo ovládať Vaše STB
konfigurovať flexiTV službu

 

 

3.Použite zoznam kanálov Mobil a PC

Nie všetky kanály služby flexiTV je možné prehrávať v PC alebo na mobile, preto sme ich sústredili do zoznamu kanálov s názvom "Mobil a PC". Jednoducho si aktivujte tento zoznam a prehrávajte. Samozrejme, zoznam je spoločný pre všetky zariadenia - STB, mobil aj počítač.

TV kanály, ktoré je možné prehrať na mobilných zariadeniach rozoznáte aj tak, že názvy relácií sú písané nie šedým, ale bielym textom. V tomto prípade nemusíte prepínať zoznam kanálov na "Mobil a PC.

 

4.Vytvorte si vlastný zoznam kanálov

Najpohodlnejšie je to v počítači, ale dá sa to samozrejme aj v mobilnej aplikácii flexiTV ako aj na STB. Vytvorte si vlastný zoznam kanálov s vlastným usporiadaním a sprehľadnite si ponuku kanálov, ktorá Vás zaujíma. Keď už viete, čo Vás zaujíma, je to pohodlnejšie ako pracovať s pôvodnými zoznamami.

 

 

5.Spárujte si svoj účet s účtom Google alebo Facebook

Aby ste si nemuseli pamätať rôzne heslá a už vôbec nie ich zdieľať s ostatnými členmi rodiny, spárujte si účet pre prístup do systému Flexi so svojím účtom Google, alebo Facebook. Pri opakovanom otváraní aplikácie flexiTV alebo portálu www.flexi.sk sa nebudete musieť opakovane prihlasovať. Z dôvodu bezpečnosti si však dávajte pozor, aby ste túto pohodlnú možnosť využívali len na svojích osobných zariadeníach.

 

        Pre používanie služby flexiTV máte k dispozícii tri cesty - na TV prostredníctvom STB, na mobile alebo tablete prostredníctvom mobilnej aplikácie flexiTV a na PC na
        portáli 
www.flexi.sk. Tu je základný prehľad výhod každého spôsobu: 

TV

 • pozeranie na veľkej TV obrazovke
 • čas pri TV trávený s rodinou

Mobil / Tablet

 • prezeranie dostupného obsahu, hlavne nahrávky, aktuálne relácie
 • diaľkové ovládanie TV z mobilu, spustenie prehrávania vybraného obsahu na TV
  - správa nahrávok
 • pohodlné sledovanie TV mimo obývačky

PC

 • komfortný pohľad na TV program a všetky dôležité informácie (obsa, obľúbenosť, dĺžka relácie, možnosť nahradia)
 • pohodlné vyhľadávanie zaujímavých relácií
 • individuálne sledovanie TV
 • pohodlná správa nahrávok a nahrávacích plánov