Flexi

Web editor Postup na vytvorenie webstránky

Aj vy si môžete jednoducho a rýchlo vytvoriť svoju vlastnú webstránku a to aj bez znalostí programovania. Pozrite si týchto niekoľko krokov, ktoré je potrebné urobiť, aby ste mohli svoju webstránku začať vytvárať. Zvyšok je už iba váš nápad a vaša fantázia.

Web editor je súčasťou hostingových služieb v zákazníckej zóne.

Prejsť do zákazníckej zóny

Zakúpenie hostingového plánu

Pre vytvorenie webstránky je potrebné mať aktívny hostingový plán.

  • Každý náš zákazník má ako súčasť internetovej služby jeden hostingový plán zadarmo.
  • Hostingový plán aktivujte kliknutím na tlačidlo "Zakúpiť hostingový plán".

Pridanie web domény

Ďalším krokom je vytvorenie webdomény.

  • Kliknutím na tlačidlo "Pridať webdoménu" vyplňte požadované parametre: Názov, umiestnenie webstránky, prihlasovacie meno a heslo.

Použiť môžete ponúkané bezplatné domény alebo svoje domény registrované cez nás, alebo iné Vaše domény.

Vytvorenie web stránky

Pomocou Web editora vytvoríte svoju vlastnú webstránku!

  • Zvolením možnosti "Vytvoriť web stránku" sa otvorí nové okno Webeditora s dostupnými šablónami pre novú WWW stránku. Vyberte si tú, ktorá najviac vyhovuje vašim predstavám, prípadne obsahu webstránky. Pokiaľ si neviete predstaviť, ako by mala stránka vyzerať, pozrite si náhľady jednotlivých šablón. Ak už máte vybratú šablónu, kliknite na tlačidlo "vybrať" a redakčný systém sa začne nahrávať na vašu webdoménu.
  • V editore, ktorý sa otvorí po úspešnej inštalácii redakčného systému, máte možnosť editovať jednotlivé nadpisy, obrázky či texty. Toto všetko urobíte jednoduchým potiahnutím príslušnej ikony z editovacieho menu. Úpravy sú rovnako jednoduché ako práca v akomkoľvek textovom editore, napríklad vo Worde.

Publikácia

Konečným krokom pre vytvorenie webstránky je publikácia.

  • Kliknutím na tlačidlo "Publikovať" sa vami vytvorená webstránka zverejní a od tej chvíle je dostupná na vašej doméne pre verejnosť. Samozrejme, webstránku môžete kedykoľvek upraviť rovnakým postupom.
  • Vaša webstránka môže mať responzívny dizajn, to znamená, že jej funkčnosť je zabezpečená na akomkoľvek zariadení od mobilu až po PC. 

Inšpirujte sa webstránkami, ktoré naši klienti vytvorili pomocou Web editora:

Inšpirujte sa