dsidata

WIFI hotspoty v Námestove


 

Už v Novembri 2013 sme v Námestove sprevádzkovali sieť WiFi hotspotov určených nielen turistom či študentom, ale aj širokej verejnosti. Hotspoty sa pomaly stávajú prirodzenou súčasťou verejných priestranstiev, reštaurácií, terás či čakární nielen  vo väčších mestách. Námestovčania už môžu komunikovať so svojimi blízkymi priamo z centra mesta z mobilného zariadenia.

Čo je to WiFi hotspot?

WiFi hotspot je prístupový bod do internetu, ktorý je bezplatne dostupný na verejných miestach. Vďaka WiFi hotspotu máte možnosť byť neustále online. Jednoducho môžete komunikovať so svojimi blízkymi priamo z centra mesta z vášho mobilného zariadenia, ako napríklad notebook, tablet, smartfón.
 

Kde všade sa môžete pripojiť?

V súčasnosti sme WiFi signálom pokryli všetky podlažia Námestovskej novej polikliniky, WiFi hotspoty sú ďalej umiestnené na námestí na budove kultúrneho strediska, na budove Elektro Janckulík a na budove Prima Banky.  Nábrežie Oravskej Priehrady je pokryté WiFI signálom internetu z budovy reštautácia Jolien a na obchodnom centre p. Skočíka. Dostupnosť internetu je samozrejme aj vo vestibule Mestského úradu, čo už iste ocenili mnohí Námestovčania.

 


 

Ako sa pripojiť prostredníctvo WiFi hotspotu?

Služba WiFi vo vašom mobilnom zariadení zobrazí dostupné prístupové body. Pre bezplatný verejný internet je potrebné vybrať názov siete (SSID): FREE-DSiDATA, keďže v okolí môžu byť aj iné - súkromné WiFi siete. Po pripojení sa vám zobrazí úvodná stránka, kde si môžete zvoliť niektorú z ponúkaných alternatív - napríklad prístup do internetu.

 

 


Pribudnú nové WiFi hotspoty?

V budovaní hotspotov samozrejme budeme naďalej pokračovať a budú pribúdať ďalšie prístupové body. O ich inštalácií vás samozrejme budeme informovať.

Hotspoty samozrejme budujeme aj v ďalších mestách, kde poskytujeme naše služby. Prioritne sa pritom sústreďujeme na miesta s vyššou frekvenciou pohybu ľudí, ako sú napríklad námestia, ale aj reštaurácie alebo fitnesscentrá. 

 

Sieť wifi hot-spotov sme vybudovali aj prevádzkujeme na vlastné náklady. Takto chceme prispieť k rozvoju mesta aj my.