dsidata

Prichádzajú nové stanice Československo HD, Festival HD


Určite ste v poslednej dobe zaregistrovali zmenu názvov TV staníc vysielajúcich dokumenty a filmy z obdobia bývalého Československa. Spoločnosť Film Europe media company, vlastniaca TV stanice Doku CS a Kino CS, pristúpila k zmene názvu, pričom obsah a štruktúra TV staníc zostala naďalej zachovaná.

  • TV stanica Kino CS zmenila názov na Československo HD.
  • TV stanica Muzika CS však svoje vysielanie ukončila a namiesto nej začala vysielať nová TV stanica - Festival HD.
  • TV stanica Doku CS vysiela naďalej v nezmenenej forme.

Všetky tieto zmeny prebehli automaticky, z vašej strany už nie sú potrebné žiadne ďalšie zásahy.

 

FESTIVAL CINEMA CHANNEL

je prvým tematickým filmovým kanálom v HD, ktorý ponúkne špičku svetovej festivalovej kinematografie a je odrazom úspešného festivalového kino projektu Be2Can – prehliadky ocenených filmov z troch najväčších filmových festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes. FESTIVAL CINEMA CHANNEL vysiela od 22:00 do 4:00 a každý týždeň prináša starostlivo vybraný FILM TÝŽDŇA. Celkovo to bude  52 premiér ročne. 

Detaily k programu nájdete tu:

http://www.festivalchannel.cz

https://www.facebook.com/festivalch
 ČESKOSLOVENSKO HD

vysiela denne od 10:00 do 22:00 filmy, dokumenty a hudbu Československa z rokov 1918–1992. ČESKOSLOVENSKO HD spadá do kategórie vintage quality TV, ktorá archívny materiál uvádza v rozlíšení HD. Jej program tvoria menej známe filmy a dokumenty. Časť z nich budú mať diváci možnosť vidieť v televízii vôbec po prvýkrát. Kultúrnym prínosom projektu ČESKOSLOVENSKO HD je uvedomenie si spoločenského a historického kontextu a oživenia archívnych materiálov. Plnoformátové televízie totiž programujú len necelých 10 % nášho audiovizuálneho dedičstva. V októbri 2018 sa ČESKOSLOVENSKO HD stane prvým audiovizuálnym príspevkom k oslavám 100. výročia od založenia Československa. 

Detaily k programu nájdete tu:

http://www.ceskoslovensko.tv

https://www.facebook.com/CSTVeu